CV Analiz

Nasıl Ücretsiz CV Hazırlanır?

Ücretsiz CV nasıl hazılanır?

Eğer gerçekten etkili bir CV hazırlamak istiyorsanız ve gerçekten hiç bütçeniz yoksa, yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir.

1- Öncelikle yaptığınız işi ve kendinizi çok detaylı şekilde açıklamak için kendinizi gözlemleyin.
2- Size benzer bu gibi bir iş yapan kişilerin kendilerini tanımladığı videoları izleyin ve bulabildiğiniz kaynakları okuyun.
3- İnternette ücretsiz yayın yapan kanalları izleyin ve size verilen farklı farklı tüyoların hepsini not edin ve liste yapın.

Tüm bu araştırmaları yaptıktan sonra oturun ve CV’nizi yazın, şimdi muhtemelen bütün bu detaylara dikkat ettiğiniz için elinizde uzun bir evrak oldu.

Bu evrakı nasıl daha küçük hale getiririm düye düşünün ve bu süreçte arkadaşlarınızdan yardım alın, kısaltabildiğiniz en kısa versiyonu sizi direkt olarak tanımayan bir arkadaşınızın arkadaşına isim ve fotoğraf bilgisi olmadan gönderin.

CV’ ye bakan kişiden bu CV’ ye sahip kişinin nasıl bir insan olduğunu yorumlamasını isteyin, whatsapp ve instagram çağında yaşadığımız için, insanlarla çok hızlı iletişim kurabilirsiniz, onların size verecekleri 1-2 kelimelik yanıtları da not edin.

Evet şimdi bu yanıtları kendi gözünüzle görüdüğünüz CV’ ye bakarak karşılaştırın, negatif olarak söylenen şeylerin sebebini anlamaya çalışın, yanlış anlamaya yol açabilecek kelimeleri değiştirmeye çalışın.
Eğer gerçekten bu konuda tecrübe sahibi değilseniz ve bu yukarıdaki sistemi takip ederseniz, günün sonunda ortalamadan daha iyi bir CV’ niz olacak, bu CV ile gerçek dünyada iş başvuruları yaparak CV’nizin gücünü test edin, umarım başarılı olacaksınız.